O aquaaerobicu

Voda, hudba a pohyb - tři elementy, které ovlivňují náš život. Voda živí naše tělo, hudba nás motivuje a pohyb udržuje tělo zdravé a v pohodě.

Aqua aerobic, známý též jako aqua fitness je zábavná forma cvičení využívající odpor a vztlak vody a účinně tak zlepšuje celkovou fyzickou zdatnost. Tento dnes tak oblíbený sport je určen pro všechny věkové kategorie, pro aktivní ženy i muže, zdravotně oslabené, těhotné ženy i sportovce.

 

Historie...

S touto metodou cvičení se poprvé začalo v USA. Jednalo se o rehabilitační cvičení, kterému se věnovali pacienti s bolestmi pohybového aparátu ale hlavně sportovci, kteří potřebovali zregenerovat zraněný organismus. Cviky, které jim umožňovalo dělat vodní prostředí, byly na suchu neproveditelné. Cvičení si tak postupem času našlo svoje příznivce a zanedlouho jej využívali i jiní atleti, až se k nim přidala i široká veřejnost.

Aqua fitness se neustále vyvíjí a přináší cviky, které zefektní lekci novými styly, pobaví a zdokonalí koncici. Patří mezi ně aqua kickbox, aqua combat či aqua dance - nyní moderní aqua zumba.

 

Na lekcích vkládám některé cviky z těchto stylů do hodiny a používám pomůcky, jako jsou floaty - nudle, jež posilují převážně oblast bříška nebo činky, které zvyšují zátěž. Přijďte tedy mezi nás si zacvičit a nabrat energii, objevit sílu vody, a když se Vám zlepší Vaše kondice a pohoda, bude to velká odměna pro všechny.
 

AKCE

Plavání se svobodnými delfíny

  Okouzleni krásou moře jsme se vrátili z plavby snů. Každý den jsme plavali se svobodnými delfíny v tyrkysové laguně Sataya a šnorchlovali a potápěli se. Tento krásný pocit bychom chtěli zažít znovu a tak příští rok opět vyplouváme na jachtě do Rudého moře. Rádi přivítáme stejně...
Celý článek

VANIČKOVÁNÍ

VANIČKOVÁNÍ od 6 týdne (po zahojení pupíku) do 6. měsíců Vaničkování neboli plavání kojenců v baby clubech nebo v domácím prostředí. Po ukončeném 6. měsíci přechází miminko na bazén s ostatními dětmi a rodiči. Proč vaničkovat? Výhody: otužování, zlepšení peristaltiky střev, prohloubení spánku,...
Celý článek

Anketa

Jak si čistíte svá střeva?

půstem 36 14%

Celkový počet hlasů: 265